Kunicki M., zapewne Marian, mieszkaniec Kraśnika, który od 1916 r. był adwokatem w Lublinie. Do zbioru rycin przekazał w 1915 r. zespół fotografii dokumentacyjnych kościoła w Kraśniku wykonanych przez Stefana Laszkiewicza.
Kwiatkowski W., może chodzić zarówno o Władysława, członka TOnZP, fotografa amatora, od 1912 r. członka TMF, jak i o Wacława, również członka TOnZP. Do zbioru rycin przekazał jedną swoją fotografię ukazującą nagrobek Aleksandra Konopki na cmentarzu w Pułtusku.
Kwietniewski Jan, historyk, varsavianista, fotograf amator, badacz historii fotografii, kolekcjoner, członek TMF i TOnZP. Jego zbiór o charakterze bibliofilskim po śmierci ofiarowany został Bibliotece Narodowej. Przekazał do zbioru TOnZP dwie swoje fotografie kościoła w Tarchominie.
Koszczyc Witkiewicz Jan (1881–1858), architekt, konserwator zabytków, założyciel Szkoły Architektonicznej w Kazimierzu Dolnym, członek tytularny PAN, członek PTK i Koła Architektów. Jeden z aktywniejszych członków TOnZP, pracował w Wydziale Konserwatorskim Towarzystwa, z jego upoważnienia kierował m.in. pracami konserwatorskimi w Kazimierzu Dolnym, Krasnobrodzie. Do zbioru rycin TOnZP trafiło kilka jego fotografii, głównie z Kazimierza Dolnego.
Koziorowski Stanisław, członek TOnZP z Kazimierza Dolnego, fotograf amator. Przekazał do zbiorów Towarzystwa kilka swoich fotografii rodzinnego miasta.
Koszczyc Witkiewicz Jan (1881–1858), architekt, konserwator zabytków, założyciel Szkoły Architektonicznej w Kazimierzu Dolnym, członek tytularny PAN, członek PTK i Koła Architektów. Jeden z aktywniejszych członków TOnZP, pracował w Wydziale Konserwatorskim Towarzystwa, z jego upoważnienia kierował m.in. pracami konserwatorskimi w Kazimierzu Dolnym, Krasnobrodzie. Do zbioru rycin TOnZP trafiło kilka jego fotografii, głównie z Kazimierza Dolnego.
Skórewicz Kazimierz (1866–1950), architekt i konserwator, ukończył Wydział Architektury Instytutu Inżynierów Cywilnych w Petersburgu. Prowadził badania nad architekturą romańską Słowian, pracował w Baku, jako architekt dzielnicy staromiejskiej oraz w Warszawie jako architekt miejski. Jeden z założycieli TOnZP, członek Wydziału Architektonicznego i Inwentaryzacyjnego Towarzystwa, kierownik wielu prac konserwatorskich prowadzonych z ramienia TOnZP. Uczestnik wielu wycieczek inwentaryzacyjnych, fotograf amator. W ramach działalności Komisji Opieki nad Gmachami Publicznymi sprawował opiekę nad Zamkiem Królewskim w Warszawie, kierując licznymi pracami konserwatorskimi oraz przeprowadzając inwentaryzację i badania architektoniczne, archeologiczne i źródłowe. Do zbiorów TOnZP przekazał kilkadziesiąt własnych odbitek i negatywów szklanych oraz kilkadziesiąt innych fotografii z własnej kolekcji.
Lande Jerzy Władysław (1886–1954), prawnik, fotograf amator, krajoznawca, taternik. Do 1921 r. mieszkał w Warszawie. Do zbioru rycin przekazał dwie własne fotografie kamienic na rynku w Kazimierzu Dolnym oraz zamku w Holszanach.
Lineburg Stanisław Karol (1862–1931), urzędnik i działacz społeczny z Suwałk, krajoznawca i kolekcjoner, w latach 1908–1914 prezes oddziału suwalskiego PTK, współzałożyciel Muzeum Ziemi Suwalskiej, członek TOnZP, fotograf amator. W zbiorze rycin TOnZP znajdowało się kilka jego fotografii krajoznawczych z Suwalszczyzny.
Lisiecki Julian (1881–1944), warszawski architekt, absolwent politechniki w Karlsruhe, zwycięzca wielu konkursów architektonicznych, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, fotograf amator. Był aktywnym działaczem TOnZP, uczestnikiem terenowych delegacji, autorem wielu referatów wygłaszanych na posiedzeniach Towarzystwa, kierownikiem prac konserwatorskich przy kamienicy Baryczków w Warszawie. Przekazał do zbiorów TOnZP blisko 100 swoich zdjęć i ponad 80 negatywów wykonanych w czasie wycieczek po ziemiach polskich.
Lineburg Stanisław Karol (1862–1931), urzędnik i działacz społeczny z Suwałk, krajoznawca i kolekcjoner, w latach 1908–1914 prezes oddziału suwalskiego PTK, współzałożyciel Muzeum Ziemi Suwalskiej, członek TOnZP, fotograf amator. W zbiorze rycin TOnZP znajdowało się kilka jego fotografii krajoznawczych z Suwalszczyzny.
Wojciechowski Jarosław (1874–1942), syn Konstantego Wojciechowskiego, architekt, konserwator zabytków, kolekcjoner, fotograf amator zajmujący się fotografią architektury. Był członkiem TMF i Koła Architektów oraz jednym z najaktywniejszych członków warszawskiego TOnZP i kierownikiem pracowni inwentaryzacyjnej Towarzystwa. Przed wybuchem I wojny światowej uczestniczył w objazdach inwentaryzacyjnych, z których zachowało się wiele sporządzonych przez niego opisów zabytków, planów, szkiców i zdjęć. Bardzo często planował i prowadził prace architektoniczo-konserwatorskie, nad którymi pieczę sprawowało Towarzystwo (np. restauracja kościoła św. Jakuba w Sandomierzu, kamienicy Baryczków i kamienicy Książąt Mazowieckich na Rynku Starego Miasta w Warszawie). Był autorem ważnych publikacji poświęconych teorii i praktyce ochrony zabytków, przypuszczalnie również autorem lub współautorem dekretu i ustawy o ochronie zabytków z 1918 i 1928 r. Do zbioru rycin TOnZP przekazał kolekcję blisko 500 fotografii, z czego ok. 175 własnego autorstwa oraz prawie 350 negatywów szklanych wykonanych podczas wycieczek inwentaryzacyjnych.
Łapiński Teodor (1872–1954), lekarz, członek TOnZP, fotograf amator. Ofiarował Towarzystwu kilka swoich fotografii warszawskich kamienic.
Łączyński Stefan, do zbioru rycin przekazał plan Warszawy z 1655 r.
Łoza Stanisław (1888–1956), historyk sztuki, bibliograf, varsavianista. Do zbioru rycin przekazał kilka wizerunków osobistości polskich i obcych: rycin lub ich fotografii.
Makowski Czesław (1873–1921), rzeźbiarz. Do zbioru rycin przekazał dokumentację fotograficzną kilkudziesięciu spośród liczącej niespełna 1000 egzemplarzy grupy swoich medalionów z wizerunkami wybitnych polskich osobistości.
Marconi Władysław (1848–1915), architekt i konserwator, kolekcjoner, jeden z założycieli i najaktywniejszych członków TOnZP, członek Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej, Stowarzyszenia Techników, komitetu budowy pomnika Adama Mickiewicza i mostu Poniatowskiego, współzałożyciel Koła Architektów, członek TMF i jego pierwszy prezes, fotograf amator. W ramach działalności TOnZP kierował kilkoma ważnymi pracami konserwatorskimi, m.in. prowadzonymi w pałacu w Wilanowie, kamienicy Książąt Mazowieckich, kamienicy Baryczków, kamienicy Fukiera czy zamku w Pieskowej Skale. Był autorem licznych referatów i sprawozdań z delegacji wygłaszanych na posiedzeniach TOnZP, a także współwydawcą „Przeglądu Technicznego” i ilustrowanego własnymi zdjęciami „Albumu architektonicznego zabytków od XII do XIX wieku”. Przekazał w darze TOnZP kolekcję własnych zdjęć i negatywów (ok. 25 fotografii i 50 negatywów). We wspomnieniu pośmiertnym, zamieszczonym w sprawozdaniu z działalności TOnZP za 1915 r. napisano o nim: „jeden z najczynniejszych członków T[owarzyst]wa, od chwili jego założenia pracownik niestrudzony, miłośnik wielki i znawca przeszłości naszej, którego pracy wytrwałej i wiedzy głębokiej Tow[arzystwo] nasze wiele zawdzięcza”.
Morawski Józef, dziedzic Smardzewa, współpracownik Towarzystwa Naukowego Płockiego. Do zbioru rycin przekazał trzy fotografie spalonego w 1915 r. drewnianego kościoła w Smardzewie.
Mścichowski Stanisław, do zbioru rycin zakupiono od niego duży zespół fotografii dokumentacyjnych, przede wszystkim ukazujących zabytki Krakowa i Warszawy.
Muzeum Rzemiosł i Rolnictwa Pracownia Etnologiczna, chodzi o funkcjonującą od 1912 r. przy dziale etnograficznym warszawskiego Muzeum Przemysłu i Rolnictwa Pracownię Etnologiczną, kierowaną przez Stanisława Poniatowskiego. W 1915 r. Pracownia przekazała do zbioru rycin fotografię zajazdu w Karczewie.
Niekrasz Jan (1892–1940), fotograf amator z Warszawy, w 1911 r. członek Zarządu Komisji Fotograficznej PTK. Uczestnik wystaw i konkursów fotograficznych. Do zbioru rycin przekazał jedną własną fotografię ukazującą kościół św. Jakuba Apostoła w Gieble w trakcie prac konserwatorskich prowadzonych pod egidą TOnZP.
Nofok-Sowiński Stanisław, fotograf warszawski, członek PTK oraz TOnZP pracujący przy akcji inwentaryzacyjnej Zamku Królewskiego oraz pałaców Na Wyspie i Myślewickiego w Łazienkach Królewskich, prowadzonej w ramach prac Komisji Opieki nad Gmachami Publicznymi w latach 1915–1916. Jego fotografie zamieszczały czasopisma okresu I wojny światowej, np. „Życie Polskie”, „Ziemia”, „Wieś”. Przekazał do zbiorów TOnZP blisko 200 własnych zdjęć i 300 negatywów pochodzących z lat 1912–1916.
„Pamiątki Polskie na Obczyźnie”, wydawane w latach 1907–1910 przez Gebethnera i Wolffa czasopismo ilustrowane, w którego radzie redakcyjnej zasiadali ważni członkowie TOnZP: Franciszek Pułaski, Kazimierz Broniewski, Hieronim Wilder, Mathias Bersohn, Tadeusz Korzon, a wśród protektorów znajdowali się m.in. Adam Krasiński, Stanisław Pniewski, Hugon Seydel czy Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. W kolejnych zeszytach ukazywały się naukowe opisy cennych zabytków polskiej sztuki i historii znajdujących się poza granicami kraju, zarówno w zbiorach publicznych, jak i kolekcjach prywatnych. Wszystkie ilustrowane były podobiznami opartymi na dobrej jakości fotografiach. Redakcja, zapewne już po rozwiązaniu czasopisma, zgromadzone przez siebie odbitki fotograficzne dzieł sztuki (publikowanych i niepublikowanych) przekazała do zbioru rycin TOnZP.
Perkowski Tadeusz (1896–1942), prawnik, dyplomata. Do zbioru rycin przekazał w 1916 r. wykonaną przez siebie fotografię pamiątki rodzinnej: zegarka uczestnika konfederacji barskiej, Bazylego Perkowskiego.
Poddębski Henryk (1890–1945), wybitny polski fotograf dokumentalista, członek PTK i kierownik pracowni fotograficznej tego towarzystwa, od 1925 r. właściciel zakładu fotograficznego przy ul. Marszałkowskiej 25, specjalizującego się w fotografii krajobrazowej. Fotografował kresy, Lubelszczyznę, Polesie i Kielecczyznę, Pomorze, Mazury i Śląsk, w latach 20. i 30. współpracownik Mieczysława Orłowicza, z którym odbył ponad 30 wycieczek krajoznawczych. Swoje zdjęcia publikował w książkach, albumach i czasopismach krajoznawczych. W r. 1937 jego archiwum negatywów szklanych liczyło 20 000 zdjęć. W zbiorach TOnZP przechowywano kilkadziesiąt negatywów i odbitek Poddębskiego.
Polskie Towarzystwo Krajoznawcze (PTK), założone w 1906 r. i obejmujące swym działaniem przede wszystkim tereny zaboru rosyjskiego towarzystwo społeczne, blisko współpracujące z TOnZP i TMF. Posiadało duże zbiory fotograficzne, które zasilane były zdjęciami wykonywanymi podczas wycieczek krajoznawczych oraz licznymi darami członków. W kolekcjach TOnZP znajdują się zarówno fotografie autorstwa członków PTK (Aleksander Janowski czy Mikołaj Wisznicki), jak i odbitki ze zbiorów tegoż towarzystwa. W przedwojennych numerach czasopisma PTK, „Ziemia”, wielokrotnie publikowano zdjęcia z kolekcji TOnZP.
Polskie Towarzystwo Krajoznawcze Oddział Koniński, założony 23 lipca 1913 r., był jednym z najprężniejszych i zarazem najkrócej działających (do wybuchu I wojny światowej) oddziałów PTK. Jego komisja fotograficzna kierowana była przez drukarza konińskiego, specjalizującego się m.in. w wydawaniu pocztówek fotochemicznych, Pawła Ernsta Michela. W sprawozdaniach oddziału odnotowane są wydatki na fotografie, które najpewniej wykonywane były podczas organizowanych wycieczek krajoznawczych. W inwentarzu zbioru rycin TOnZP znajduje się kilka odbitek, które w polu „autor” mają odnotowaną nazwę oddziału. Są to z całą pewnością odbitki z negatywów wykonanych podczas wspomnianych wycieczek (jedna z nich ma odnotowaną datę: 1913 r.) do Wyszyny, Bieniszewa czy Gosławic. Zapewne dostały się one do zbiorów TOnZP jako dary (taka adnotacja pojawia się kilkakrotnie w inwentarzu). Możemy przypuszczać, iż pośrednikami byli Juliusz Kłos i Stanisław Pronaszko, którzy mogli nawiązać kontakty ze świeżo założonym oddziałem PTK podczas wycieczki do Konina we wrześniu 1913 r. Ani zachowane źródła dotyczące działalności oddziału, ani te odnoszące się do zbioru rycin nie pozwalają na określenie autorstwa przekazanych odbitek.
Pronaszko Stanisław (1879–1942), warszawski architekt i przedsiębiorca budowlany, członek PTK, delegat i korespondent TOnZP, uczestnik wielu wycieczek terenowych, fotograf amator. Do zbiorów TOnZP trafiło ponad 100 jego negatywów i ponad 100 fotografii wykonywanych w latach 1909–1912, m.in. w Kamieńcu Podolskim, Przasnyszu, Psarach.
Pycz Teofil, warszawski fotograf amator, krajoznawca, członek TMF. Wykonywał m.in. dokumentację fotograficzną dla Zygmunta Glogera. W 1915 r. do zbioru rycin zakupiono zespół jego fotografii dokumentacyjnych przedstawiający przede wszystkim przykłady architektury wiejskiej i ludowej (chaty, spichrze, karczmy, kuźnie, kapliczki) z różnych miejscowości.
Pracownia Fotograficzna TOnZP, w kamienicy Baryczków musiały funkcjonować ciemnia fotograficzna oraz improwizowane atelier fotografii i dokumentalnej i reprodukcyjnej. Poświadcza to informacja o zakupie w r. 1913 aparatu fotograficznego oraz liczne adnotacje w opisach pozytywów ze zbioru rycin o wykonaniu na ich podstawie negatywów przechowywanych w siedzibie Towarzystwa. Większość z licznych negatywów reprodukcyjnych wyprodukowana została z oryginałów znajdujących się w jego zasobie przez fotografów przez dłuższy czas ściśle związanych z kamienicą Baryczków: Stanisława Rakowskiego i Józefa Jaworskiego, stąd przypuszczać możemy, że to oni zorganizowali i prowadzili pracownię.
Raczyński Jerzy (1892–1930), architekt, historyk architektury, fotograf amator. Po I wojnie światowej związany z Zakładem Architektury Polskiej Politechniki Warszawskiej, gdzie przeprowadził liczne inwentaryzacje zabytków. Przekazał do zbioru rycin m.in. dokumentację fotograficzną starego kościoła w Siniarzewie wykonaną w latach 1913 i 1914, zapewne w związku z budową nowej świątyni powadzoną pod egidą TOnZP. W marcu 1913 r. był w Siniarzewie wspólnie ze Stefanem Zaborowskim. Oprócz tego na uwagę zasługuje jego zdjęcie jednego z budynków uzdrowiska w Ciechocinku, kierowanego wówczas przez jego ojca, fotografie z Kazimierza Dolnego, dokumentacja kościoła w Przypuście, a także rysunkowe pomiary klasztoru pobernardyńskiego w Radomiu.
Rokoszny Józef (1870–1931), do czasów I wojny światowej profesor w sandomierskim seminarium duchownym, rektor kościoła św. Jakuba w Sandomierzu, założyciel Muzeum Diecezjalnego oraz inicjator restauracji zabytkowych kościołów w tym mieście. W 1907 r. TOnZP zwróciło się do niego z prośbą o przyłączenie się do akcji ochrony polskich zabytków, a w latach 1907–1910 ściśle współpracowało z nim przy restauracji kościoła św. Jakuba w Sandomierzu. To wówczas Rokoszny przekazał do zbioru rycin zespół wykonanych w tym czasie fotografii dokumentacyjnych tej świątyni. Rokoszny brał czynny udział także w innych działaniach TOnZP: w 1912 r. np. należał do komitetu organizacyjnego pierwszej wystawy otworzonej w kamienicy Baryczków.
Różewicz Józef, warszawski fotograf prowadzący zakład na Starym Mieście 36 i przy ul. Złotej 37, czynny jeszcze w 1937 r. Do zbiorów TOnZP zakupiono w 1915 r. kilkadziesiąt jego fotografii i negatywów, głównie z Łowicza i Warszawy. Nieliczne (wśród nich fotografie wykonane na dachach kamienicy Baryczków) podarował Towarzystwu sam autor.
Rutkowski Artur Franciszek (1889–1939), ziemianin ze Szpetala, fotograf amator, autor przechowywanych w zbiorach TOnZP dwóch fotografii ze Szpetala Górnego (przekazane w 1915 r. przez Witolda Żórawskiego) i ofiarodawca dwóch stalorytów o tematyce warszawskiej. Poprzez matkę, Emilię Jeżewską, spokrewniony z Dominikiem Witke-Jeżewskim, kolekcjonerem i mecenasem sztuki ściśle współpracującym z TOnZP.
Saski Zygmunt (1842–1935), farmaceuta z Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestnik powstania styczniowego, fotograf amator. Do zbioru rycin przekazał kilka fotografii dokumentacyjnych kościoła w Łabuniach na Zamojszczyźnie.
Schönfeld Emil (1854–1918), warszawski inżynier, przemysłowiec, działacz społeczny, współzałożyciel Kasy im. Józefa Mianowskiego oraz Stowarzyszenia Techników Królestwa Polskiego, członek protektor TOnZP, fotograf amator. Przekazał do zbioru rycin pojedyncze grafiki oraz własne fotografie, spośród których należy zwrócić uwagę na dokumentację zniszczeń wojennych kościoła w Rokitnie.
Schwartz Eugeniusz, przekazał do zbioru rycin kilka fotografii reprodukcyjnych rysunków i akwarel Aleksandra Orłowskiego. Być może chodzi o znanego literata, dziennikarza i aktora (1896–1958).
Seydel Hugo (1840–1932), prawnik, polityk, wieloletni prezes Towarzystwa Karkonoskiego, współzałożyciel Muzeum Karkonoskiego. Do zbioru rycin przekazał kilka obiektów w żaden sposób niezwiązanych z jego działalnością krajoznawczą: fotografie rzeźb Gustawa Gwozdeckiego oraz plan sytuacyjny Pragi (Warszawa).
Skaczkowski Antoni, prowadził biuro budowlane w Warszawie, członek TOnZP, fotograf amator. Do zbioru rycin jako dar lub zakup trafił duży zespół jego fotografii dokumentacyjnych (m.in. z Czerwińska, Jędrzejowa, Karczówki, Płocka).
Skórewicz Kazimierz (1866–1950), architekt i konserwator, ukończył Wydział Architektury Instytutu Inżynierów Cywilnych w Petersburgu. Prowadził badania nad architekturą romańską Słowian, pracował w Baku, jako architekt dzielnicy staromiejskiej oraz w Warszawie jako architekt miejski. Jeden z założycieli TOnZP, członek Wydziału Architektonicznego i Inwentaryzacyjnego Towarzystwa, kierownik wielu prac konserwatorskich prowadzonych z ramienia TOnZP. Uczestnik wielu wycieczek inwentaryzacyjnych, fotograf amator. W ramach działalności Komisji Opieki nad Gmachami Publicznymi sprawował opiekę nad Zamkiem Królewskim w Warszawie, kierując licznymi pracami konserwatorskimi oraz przeprowadzając inwentaryzację i badania architektoniczne, archeologiczne i źródłowe. Do zbiorów TOnZP przekazał kilkadziesiąt własnych odbitek i negatywów szklanych oraz kilkadziesiąt innych fotografii z własnej kolekcji.
Sosnowski Oskar (1880–1939), architekt, profesor politechnik lwowskiej i warszawskiej, autor wielu projektów kościołów, budynków mieszkalnych, zespołów urbanistycznych, założyciel (1922) i kierownik Zakładu Architektury Polskiej i Historii Sztuki na Politechnice Warszawskiej, członek PTK. Jeden z twórców i najbardziej aktywnych działaczy TOnZP, uczestnik wielu wycieczek inwentaryzacyjnych (m.in. Mstów, Pieskowa Skałą, Kamieniec Podolski), fotograf amator. Nadzorował z upoważnienia Towarzystwa prace konserwatorskie prowadzone na zamku w Iłży, w zespole kościoła św. Mikołaja w Kaliszu, w katedrze w Kamieńcu Podolskim, projektował rozbudowy kościołów. Ofiarował do zbiorów Towarzystwa blisko 50 własnych odbitek i prawie 50 negatywów szklanych oraz eksponaty muzealne.
Starczewski Feliks (1868–1945), warszawski kompozytor, pianista i historyk muzyki, członek TOnZP. Do zbioru rycin przekazał jeden druk ulotny.
Stefański Kazimierz (1870–1943), kolekcjoner, numizmatyk i bibliofil, członek PTK i Towarzystwa Miłośników Historii, przewodniczący Komisji Numizmatycznej, pracownik Muzeum Narodowego w Warszawie (od 1925 r.), fotograf amator. Był badaczem dziejów ziemi kaliskiej, opublikował wiele książek i artykułów dotyczących historii Kalisza. Zgromadził dużą kolekcję monet (ok. 2 tys.), polskich filigranów (ok. 500), druków kaliskich (ok. 200) oraz księgozbiór z zakresu historii, literatury i księgoznawstwa, liczący ok. 1200 woluminów. Był delegatem i korespondentem TOnZP, zastępcą członka Zarządu, i skarbnikiem. W ramach pracy w Towarzystwie uczestniczył w wycieczkach inwentaryzacyjnych m.in. z Jarosławem Wojciechowskim (np. do Brzeźnicy Nowej i Starej, do Jedlna, Stobiecka), w czasie których wykonywał fotografie dokumentacyjne zabytków. Ofiarował do zbioru rycin TOnZP blisko 150 własnych i 250 cudzych zdjęć oraz około 130 negatywów szklanych , w tym część stereoskopowych.
Stifelman Henryk (1870–1938), architekt z Odessy, współwłaściciel warszawskiego biura budowlanego działającego w latach 1897–1917, członek TOnZP. Przekazał do zbioru rycin dwie kartki pocztowe z Wilna.
Stifelman Henryk i Weiss Stanisław, warszawskie biuro budowlane działające w latach 1897–1917, założone przez dwóch architektów z Odessy, którzy do Warszawy przenieśli się wraz z Mikołajem Tołwińskim. Obaj byli członkami TOnZP.
Straszak Marian (1863–1927), architekt i budowniczy, ukończył szkołę inżynierską w Petersburgu, praktykował w Moskwie, a od 1905 r. w Warszawie. Członek TMF, fotograf amator. Jeden z aktywniejszych członków TOnZP, w latach 1915–1916 kurator kilku gmachów publicznych z upoważnienia Towarzystwa, m.in. Banku Polskiego. Uczestniczył w delegacjach TOnZP, był autorem kilku referatów dotyczących stanu zachowania i potrzeb konserwatorskich polskich zabytków, m.in. zamku w Chęcinach. Przekazał do zbioru rycin kilka swoich fotografii, m.in. z Piaseczna i Warszawy.
Szeller Zygmunt (1881–1944), inżynier chemik, pedagog, kolekcjoner fotografii, fotograf amator, członek TOnZP. Do zbioru rycin przekazał zespół zdjęć dokumentacyjnych swojego autorstwa.
Szeryn A., przekazał jedną fotografię do zbioru rycin.
Szwede Ludwik (1850–1920), warszawski finansista, kolekcjoner, członek TOnZP. Do zbioru rycin przekazał pokaźny zespół grafik przede wszystkim o tematyce varsavianistycznej oraz z portretami osobistości polskich i obcych.
Szyller Stefan (1857–1933), architekt, konserwator zabytków, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, autor m.in. gmachu Zachęty Sztuk Pięknych, Biblioteki Uniwersyteckiej i Politechniki Warszawskiej. Członek Wydziału Konserwatorskiego TOnZP, fotograf amator, uczestnik delegacji i autor referatów wygłaszanych na posiedzeniach Towarzystwa. Z upoważnienia Towarzystwa kierował pracami konserwatorskimi, często dość swobodnie ingerując w substancję zabytkową, czym wzbudzał kontrowersje w środowisku miłośników zabytków i konserwatorów. Niektóre z jego projektów konserwacji bądź przebudowy kościołów przedstawionych na posiedzeniach Towarzystwa nie zostały dopuszczone do realizacji bądź zlecono wprowadzenie znacznych zmian. Szyller przekazał do zbiorów Towarzystwa blisko 30 swoich zdjęć i ponad 20 negatywów szklanych, m.in. z Sandomierza, Trójcy i Gródka na Podolu.
Thugutt Stanisław (1873–1914), polityk, publicysta, krajoznawca, fotograf amator, członek PTK i TOnZP, jeden z redaktorów „Ziemi”. Autor m.in. przewodników po Warszawie (1912) i Królestwie Polskim (1914), fotografii w albumie z widokami Kazimierza Dolnego (1932). Przekazał do zbioru rycin kilka swoich zdjęć krajoznawczych i dokumentacyjnych.
Tomaszewski, ksiądz z Mohylowa Podolskiego. Ofiarował do zbioru rycin fotografię kościoła parafialnego w tym mieście.